Vloga za izdajo soglasja za obratovanje v podaljšanem obratovalnem času
Opis postopka
Gostinec oziroma kmet določi svoj obratovalni čas in ga prijavi za gostinstvo pristojnemu organu samoupravne lokalne skupnosti. Gostinec oziroma kmet mora poslovati v obratovalnem času. Ločimo redni in podaljšani obratovalni čas. Redni obratovalni čas pomeni obratovanje med 6. in 22. uro, obratovanje izven tega časa pa se šteje za podaljšani obratovalni čas.
O izdaji soglasja k podaljšanemu obratovalnemu času odloča pristojni oddelek, pri tem pa upošteva merila in dejstva, našteta v 8. členu Odloka o merilih in pogojih za določitev podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v občini Domžale.
Priloge
- Pisno mnenje pristojne krajevne skupnosti o podaljšanem obratovalnem času;
- V primeru, da je gostinec edini oziroma večinski lastnik gostinskega obrata, mora priložiti izjavo, v kateri izjavlja, da je edini oz. večinski lastnik lokala.
- Če gostinec ni večinski lastnik gostinskega obrata, je potrebno priložiti soglasje preostalih lastnikov lokala, iz katerega izhaja, da se strinjajo s podaljšanim obratovalnim časom.
- V kolikor gostinec ni lastnik gostinskega obrata, je potrebno priložiti še fotokopijo najemne pogodbe.
- V kolikor se gostinski obrat nahaja v poslovno-trgovskem centru, mora gostinec, ne glede na lastništvo gostinskega lokala, priložiti soglasje upravljavca večnamenskega objekta.
- V kolikor se gostinska dejavnost opravlja v več-stanovanjskem objektu, ima pristojni občinski oddelek pravico zahtevati soglasje prizadetih uporabnikov ali solastnikov.
- Hkrati mora gostinec za gostinski obrat, ki poleg obratovanja v zaprtih prostorih gostinsko dejavnost opravlja tudi zunaj teh prostorov (gostinski vrtovi, hotelske terase ipd., vendar le za podaljšani obratovalni čas), od pristojnega oddelka občinske uprave pridobiti posebno soglasje za obratovanje zunaj teh prostorov, za katerega zaprosi s posebnim dopisom.
Pristojni, dodatne informacije
Pravna podlaga za izvedbo postopka
Odlok o merilih in pogojih za določitev podaljšanega obratovalnega časa gostinskih obratov in kmetij, na katerih se opravlja gostinska dejavnost v občini Domžale (Uradni vestnik Občine Domžale, št. 5-6/2000, 10/01, 10/08, 7/13)
Stroški v postopku
Skladno z določili Zakona o upravnih taksah (Uradni list RS, št. 106/10 – uradno prečiščeno besedilo, 14/15 – ZUUJFO, 84/15 – ZZelP-J, 32/16 in 30/18 – ZKZaš) znaša upravna taksa 18,10 evrov.
- Word ali pdf vloga: 18,10 EUR
- Spletna oddaja z e-identifikacijo 18,10 EUR
- Spletna oddaja brez e-identifikacije: 18,10 EUR
- Ob oddaji vloge s plačilnimi karticami, preko spletne banke nlb klik, Preko spletne banke Bank@net, z valú moneto, preko hal mbills, s položnico (upn nalog).
- Ob dostavi fizične vloge (po elektronski pošti ali natisnjeno po pošti), s položnico (upn nalog).
- Naziv prejemnika: Občina Domžale, Ljubljanska cesta 69, 1230 Domžale
- Namen: »Plačilo upravne takse«
- Koda namena: »GOVT«
Znesek | TRR | Referenca / sklic |
---|---|---|
18,10 EUR | SI56 0110 0423 0309 131 | SI11 75221-7111002 |
Skupaj: 18,10 EUR |